بازدید معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی از بنیاد پژوهشهای اسلامی

معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی ضمن حضور در بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی از نزدیک با روند فعالیت‌های پژوهشی این مرکز آشنا شد.به گزارش اداره روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی...
۱۳۹۹/۰۶/۲۶

معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی ضمن حضور در بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی از نزدیک با روند فعالیت‌های پژوهشی این مرکز آشنا شد.
ظهر امروز دکترموسی مهدوی معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی، طی جلسه‌ای که با حضور حجت‌الاسلام سید محمود مرویان حسینی مدیرعامل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام علی جلائیان اکبر نیا معاون پژوهشی بنیاد، دکتر امیر الله شمقدری، معاون اداری و مالی و جمعی از پژوهشگران برگزار شد، در جریان فعالیت‌های پژوهشی این مرکز قرار گرفت.
حجت‌الاسلام سید محمود مرویان حسینی مدیرعامل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، در ابتدای این جلسه به ارائه گزارشی از فعالیت‌های پژوهشی این مرکز پرداخت و عنوان کرد: آستان قدس رضوی با تأسیس معاونت سرمایه انسانی،  به مقوله سرمایه و منابع انسانی و همچنین ظرفیت نیروهای این مجموعه عظیم توجه ویژه‌ای داشته است.
وی خاطرنشان کرد: اگر مجموعه‌ای بخواهد به موقعیت اجتماعی و فرهنگی در حوزه‌های مختلف برسد باید به سرمایه انسانی و توانمندسازی ظرفیت‌های خود توجه داشته باشد.
مدیرعامل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی ادامه داد: با توجه به ساختاری که در خصوص منابع انسانی در آستان قدس رضوی ایجادشده است، امیدواریم شاهد آثار و برکات عملی در افزایش انگیزه و کارآمد سازی نیروها باشیم و این مجموعه عظیم بتواند در کشور و جهان اسلام الهام‌بخش باشد.
وی بابیان اینکه بنیاد پژوهشهای اسلامی در سال 63 تأسیس‌شده است، گفت: مجموعه‌ای مشترک از اساتید حوزه و دانشگاه در قالب گروه های پژوهشی اعم از مطالعات قرآنی، حدیث پژوهی، فقه و اصول، فرهنگ و سیره رضوی، اخلاق و تربیت اسلامی، کلام و اندیشه اسلامی،احیاء تراث، انقلاب و تمدن نوین اسلامی و... مشغول به فعالیت هستند.
حجت‌الاسلام مرویان حسینی، تأسیس نمایندگی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در قم را یکی از اقدامات مهم این مرکز برشمرد و افزود: درگذشته بیشتر به جنبه‌های رأفت و نمادین وجود امام رضا(ع) توجه می‌شد، اما دفتر نمایندگی قم بنیاد در مناسبت‌های مختلف سال، سعی داشته به ابعاد علمی و معرفتی امام رضا(ع) بیشتر توجه کند.
این مقام مسئول بابیان اینکه ما سیاست هسته دانا و شبکه توانا را در بنیاد دنبال می‌کنیم، گفت: در همین راستا پژوهشکده علوم اسلامی راه‌اندازی شد و قرار است تا 12 عضو هیئت‌علمی نیز در این مرکز به فعالیت مشغول شده و جذب اعضای جدید نیز ادامه دارد.
وی افزود: با توجه به تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر اینکه بنیاد پژوهشهای اسلامی باید پشتوانه علمی آستان قدس رضوی باشد به این سمت می‌رویم که مسئله‌های مختلف آستان قدس رضوی را  در حوزه‌های متفاوت حل کنیم.
حجت‌الاسلام مرویان حسینی حوزه وقف را یکی از حوزه‌های فعالیت این مرکز ذکر کرد و گفت: تاکنون 25 اثر محتوایی و کاربردی در حوزه وقف کارشده است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: در گروه فرهنگ و سیره رضوی،  025  اثر با موضوع امام رضا(ع)، زیارت، حرم  مطهر رضوی و آستان قدس رضوی تهیه و تدوین‌شده و در اختیار جامعه علمی قرارگرفته است.

 

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی در ادامه ،حوزه دیگر فعالیت‌های این مرکز را بخش ممالک اسلامی برشمرد و گفت:  30 اثر با موضوع جغرافیای اسلام نیز در این مرکز به چاپ رسیده است.
وی بابیان اینکه سرمایه بنیاد در ترجمه قوی است، گفت: به همت مترجمان این مرکز، آثار مختلفی از فارسی به زبان‌های دیگر و از سایر زبان‌ها به زبان فارسی با موضوعات مختلف، منتشرشده است.
حجت‌الاسلام مرویان حسینی ادامه داد: حدود 130اثر از آثار بنیاد پژوهشهای اسلامی در جشنواره های مختلف حائز رتبه های برتر شده اند.

 

Add new comment:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید