تقویم قدس رضوی

بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی از سال1365 تا کنون به تهیه و توزیع تقویم قدس رضوی  به عنوان یک کالای فرهنگی با ویژگی‌هایی منحصر به فرد اقدام کرده است. این تقویم  همواره از سوی نهادهای انقلابی‌، شخصیت‌های علمی -  فرهنگی و  جامعهٔ اسلامی و ایرانی مورد استقبال و توجه قرار گرفته است .

در این سالنامه ضمن درج مناسبت‌های مهم تاریخی و سیاسی، مذهبی، ملی و جهانی، در هر روز، آیه‌ای از قرآن یا حدیثی از معصومین(ع) با توجه به مناسبت‌های مندرج در همان روز، ذکر شده است. همچنین، اوقات شرعی تهران و مشهد و شمار روزهای گذشته و مانده تا پایان سال، زمان ورود و خروج قمر به برج عقرب در هر ماه و روز و ساعت کسوف(خورشید گرفتگی) و خسوف (ماه گرفتگی) برای ادای فریضه نماز آیات، شاخص قبله، اطلاعات مختصری از زندگانی چهارده معصوم(ع) شماره تلفن‌های آستان قدس رضوی و مراکز مهم در مشهد، تهران و ... از دیگر بخش‌های این تقویم پرمخاطب است.

تقویم قدس رضوی به دلیل انتساب به دستگاه مقدس حضرت ثامن الحجج(ع) از قداست و شرافت ویژه‌ای برخوردار است؛ از این رو، رویکردهای جدیدی به شرح ذیل در چاپ این تقویم اتخاذ شده است:

تشکیل گروه علمی تقویم با هدف بازنگری و به روز رسانی محتوای تقویم،  توجه ویژه به روایات امام رضا(ع) و کتاب عیون اخبار الرضا‌(ع) استفاده از بیانات امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای مدّظلّه، متناسب با مناسبت‌های روز، به ویژه استفاده از بیانیه گام دوم انقلاب؛  توجه به  نیازهای فرهنگی جامعه در گزینش احادیث و روایات ائمه اطهار(ع) ارائه تصاویر بسیار زیبای تاریخی و قدیمی از حرم مطهر رضوی و اماکن متبرکه در پایان هر فصل و طراحی صفحات داخلی با هدف حد‌اکثر استفاده از فضاهای سفید برای ثبت یادداشت‌های شخصی؛ توجه به ارائه سالنامه‌ای فاخر با ظاهری آراسته، استفاده از کاغذ مرغوب، جلد و صحافی بادوام برای همراهی یکساله با مخاطب؛ تنوع در طرح جلد و رنگ‌های گوناگون در قالب جلدهای گالینگور و سلفون سخت و چاپ دو رنگ متن و استفاده از رنگ‌های مختلف در فصول چهارگانه؛ ایجاد ظرفیت‌های گوناگون برای درج اطلاعات و سفارش‌های مورد نظر مؤسسات، نهادها و ادارات با حفظ محتوای اصلی اثر.

تقویم سال های قبل
تقویم قدس رضوی 1399
تقویم قدس رضوی 1398
تقویم قدس رضوی 1397
تقویم قدس رضوی 1396
تقویم قدس رضوی 1373
تقویم قدس رضوی 1372
تقویم قدس رضوی 1369
تقویم قدس رضوی 1366
تقویم قدس رضوی 1365