بازدید معاون بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی از بنیاد پژوهشهای اسلامی

معاون بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی از بنیاد پژوهشهای اسلامی بازدید کرد.
۱۳۹۹/۰۹/۲۲

به گزارش اداره روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود مرویان حسینی؛ مدیر عامل بنیاد پژوهشهای اسلامی در مراسم بازدید حجت الاسلام ذوالفقاری معاون بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی از این مرکز که با حضور جمعی از مدیران گروه‌های پژوهشی و پژوهشگران و محققان برگزار شد، با بیان اینکه تمامی محصولات بنیاد به نوعی بین‌المللی است، عنوان کرد: 36 سال از عمر بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی می‌گذرد و تا کنون حدود 4 هزار اثر توسط این مرکز منتشر شده است.
وی ابراز کرد: در حال حاضر 9 گروه پژوهشی اعم از مطالعات قرآن،حدیث پژوهی، کلام و اندیشه اسلامی، فرهنگ و سیره رضوی، فقه و اصول، اخلاق و تربیت اسلامی و سادات و مفاخر اسلامی، در این مرکز مشغول به فعالیت هستند.
 این مقام مسئول ادامه داد: نخستین پژوهشکده علوم اسلامی نیز طی دو سال اخیر تاسیس شده و افراد محقق را جذب کرده است، که در آینده ‌نزدیک تعداد پژوهشگران این پژوهشکده به 12 تن خواهد رسید.
وی با بیان اینکه بسیاری از شخصیت‌های جهان اسلام از قاره‌ها و کشورهای مختلف همچون آفریقا، اروپا و امریکا در بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی حضور یافته و ضمن گفت و گو با فعالیت‌های پژوهشی این مرکز آشنا شده اند، افزود: جریان بین‌الملل باید دائم رصد شود و بایسته است این جریان در حوزه فرهنگی جاری و واحدهای بین‌الملل در بخش‌های مختلف ایجاد شود.
مدیر عامل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی به کتاب ارزشمند «المعجم فی فقه لغه القرآن و سر بلاغته» اشاره کرد و گفت: این اثر در کشور هندوستان با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است که بنیاد پژوهشهای اسلامی از این قبیل، آثارمتعددی را منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

Add new comment:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید