توسط بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛

کتاب «همراهی و همگامی - روش شوهرداری» به چاپ ششم رسید

کتاب «همراهی و همگامی روش شوهرداری» از مجموعه کتاب‌های «از خانواده چه می‌دانیم؟» از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برای ششمین بار منتشر و روانه بازار کتاب شد.
۱۳۹۹/۱۱/۰۱

به گزارش اداره روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، هر انسانی در زندگی نقشی دارد و مسئولیت‌هایی بر عهده اوست. زن به عنوان نیمی از بدنه جامعه‌ چه نقشی دارد؟ و چه مسئولیت‌هایی را باید بر عهده گیرد؟ به ویژه آن‌گاه که همسری را پذیرد و زندگی در کانون خانواده را آغاز کند.
از منظر اسلام هر انسانی باید در همان ظرف وجودی و ویژگی‌های خود تکامل یابد و با تلاش‌های خستگی ناپذیر، خود را به آرمان‌های الهی و انسانی برساند و سعادت جاودان را به دست آورد، بنابراین زن باید خود را در خود جستجو کند و بداند که وجود او در گرو رفتار و اعمال اوست.
بی‌گمان با اهمیت‌ترین و حیاتی‌ترین نقش زن، نقش ساحل امن بودن برای کشتی خانواده است. بر این اساس پاره‌ای از شیوه‌ها و روش‌های لازم در اسلام برای بانوان در کتاب حاضر با عنوان «از خانواده چه می‌دانیم؟ همراهی و همگامی روش شوهرداری» یادآوری می‌شود. این اثر با هدف شناخت و آگاهی لازم برای خانواده‌ها نگاشته شده است.
در بخشی از این کتاب آمده است: از نظر تعالیم اسلامی، هیچ کاری بی‌پاداش نیست و هر کار درست و سودمندی که برای جامعه یا خانواده یا انسان دیگری انجام شود، پاداش دارد. از جمله کارهای ارزشمند در اسلام، خدمت‌رسانی به دیگران است؛ یعنی انسان از آسایش‌طلبی و منافع شخصی دست بشوید و برای دیگران تلاش کند.
حقوق شوهر، جهاد زنان، بزرگداشت شوهر، مدیریت و مسئولیت زن، زن و اقتصاد خانواده، خوشرویی و خوش‌برخوردی، خدمت شوهر، رضایت از وضع زندگی، شوهر دوستی، شکیبایی و بردباری، دلربایی و جاذبه، شور و نشاط لازم، جلب رضایت مرد و... از جمله موضوعاتی است که در این کتاب مطرح شد است.
گفتنی است؛ این کتاب به قلم محمد حکیمی نگاشته شده و در قطع رقعی منتشر شده است.

Add new comment:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید