به همت بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی منتشر شد؛

کتاب «سیره نبوی در نگاه علوی؛ پژوهشی در نهج البلاغه»

بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی به تازگی کتاب «سیره نبوی در نگاه علوی؛ پژوهشی در نهج البلاغه» را منتشر و ورانه بازار نشر کرد.
۱۳۹۹/۱۱/۱۸

به گزارش اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، پیامبر(ص) پس از قرآن دومین منبع به شمار می رود و بازگوکننده عملی هر آن چیزی است که قرآن آن را طرح کرده و به آن فرا می‌خواند؛ از همین رو برای اقتدا به رهنمودهای پیامبر(ص) و پیروی از ایشان باید به حقیقت شخصیت وی پی برد.
پیوند امام علی(ع) با پیامبر(ص)، چنان پیوند والایی است که بسیار کم نظیر است و از همین رو امام(ع) برای شناساندن حقیقت پیامبر(ص)، و رفتار پرتو افشان ایشان شایسته‌ترین فرد به شمار می‌رود و هیچ‌کس جز ایشان حقیقت کنه پیامبر(ص) را نشناخته است.
کتاب «سیره نبوی در نگاه علوی؛ پژوهشی در نهج البلاغه» نوشته دکتر انتصار عدنان عبدالواحد العواد، خواننده را با سیره پیامبر(ص)، آشنا کرده و در این مسیر با آوردن صدها منبع استوار بخش بزرگی از پرسش‌های اهل معرفت را پاسخ داده است.
 این اثر در فصولی 5‌گانه به موضوعات «پیوند امیرالمومنین(ع) با پیامبراعظم(ص)»، «زمینه‌های پیوند پیامبر(ص) با امیرالمومنین(ع)»، «نبوت در نهج البلاغه وظایف، نشانه‎ها و ویژگی‌ها»، «مقدمات انگیزش پیامبر(ص) و رویدادهای آن» و«سنت نبوی در نگاه علوی» می‎پردازد.
همچنین ابعاد و زمینه‌های پیوند پیامبر(ص) با امیرالمومنین(ع)، محیط زندگی پیامبر(ص)، مفهوم نبوت و ضرورت آن، نشانه‌های نبوت، عبادت پیامبر(ص) در غار حرا پیش از بعثت، سنت نبوی و جایگاه آن در نگاه امیرالمومنین(ع)، نقش امیرالمومنین(ع) در زنده کردن سینت رسول خدا(ص)، مفهوم سنت نبوی و جایگاه آن و... از دیگر موضوعات مطرح شده در این کتاب است.
در بخشی از این کتاب با عنوان «ویژگی‌های پیامبراکرم(ص) و سجایای اخلاقی او» به برخی از ویژگی‌هایی پیامبر(ص) همچون مقام گواهی، مقام خاتمیت، پیامبر امّی، رحمت، عدل، بلاغت، تواضع، شجاعت و زهد اشاره شده است.
گفتنی است: این اثر توسط حمید رضا آژیر پژوهشگر و مترجم بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی به زبان فارسی ترجمه شده است و در شمارگان 300 نسخه در قطع وزیری در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

Add new comment:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید