به همت نمایندگی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در قم؛

هفتمین پنل از نشست‌های علمی کنگره سیدمرتضی علم الهدی(ره) برگزار می‌شود

به همت نمایندگی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در قم، هفتمین پنل از نشست‌های علمی کنگره سیدمرتضی علم الهدی(ره) با عنوان «آثار و اندیشه‌های فقهی _ اصولی سیدمرتضی(ره)» برگزار می‌شود.
۱۳۹۹/۱۱/۱۸

به گزارش اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، «نوآوری اصولی سید مرتضی (ره)»، «جایگاه سید مرتضی(ره) در مکتب جهادی بغداد» و «سید مرتضی  و کتاب الانتصار و کتاب المسائل الناصریات» از موضوعات این نشستها در تاریخ شنبه 18 بهمن ماه است که به ترتیب در ساعت 10 صبح، 15:30 و 18تا 20 تدارک دیده شده است.
دکتر بلال شاکری، پژوهشگر فقه و اصول و مدرس سطوح عالی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام مجتبی الهی خراسانی، محقق و مدرس خارج فقه و اصول و حجت الاسلام و المسلمین سید حسین موسوی بروجردی، پژوهشگر نسخ خطی در این نشست‌ها به ایراد سخن می‌پردازند.
همچنین، نشست «آرای اصولی سید مرتضی» توسط حجت الاسلام سید مهدی شریعتی تبار، مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهشهای اسلامی، در 20 بهمن ماه ساعت 10 تا 12 و نشست «مفردات  فقهی و اصولی سید مرتضی(ره)» توسط حجت الاسلام و المسلمین حسن ربانی بیرجندی، پژوهشگر و مدرس سطوح عالی حوزه علمیه خراسان نیز در تاریخ 20 بهمن ماه ساعت 16 تا 18 به تبیین موضوعات مطرح شده می‌پردازند.
«سید مرتضی(ره) و کتاب الذریعه الی اصول الشریعه» نیز عنوان موضوع نشستی است که توسط حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا موسوی، پژوهشگر نسخ خطی، درتاریخ 20 بهمن ماه ساعت 18 تا 20 برگزار می شود.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید جواد اورعی، دانشیار پژوهشگاه و دانشگاه گروه حقوق و فقه اجتماعی نیز در 23 بهمن ماه ساعت 10 تا 12 به تبیین موضوع «سید مرتضی(ره) و همکاری با دولت جائر» می پردازد.
« سید مرتضی (ره) و مساله زنان» نیز عنوان آخرین نشستی است که با حضور حجت الاسلام و المسلمین مهدی مهریزی، رئیس مرکز همایش های علمی و پژوهشهای آزاد دارالحدیث برگزار می شود، این نشست نیز در تاریخ 25 بهمن ماه ساعت 10 تا 12 تدارک دیده شده است.
گفتنی است، حجت الاسلام سید رضا شیرازی، عضو هئیت علمی پژوهشکده علوم اسلامی بنیاد پژوهشهای اسلامی دبیر این نشست ها است.

 

Add new comment:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید