رئیس کنگره بین‌المللی بزرگداشت سید مرتضی علم الهدی مطرح کرد:

انتشار ۱۵۰ مقاله مرتبط با سید مرتضی علم الهدی

رئیس کنگره بین‌المللی بزرگداشت سید مرتضی علم الهدی گفت: بیش از ۱۵۰ مقاله پیرامون سید مرتضی علم الهدی در ۲۰ جلد منتشر شده است.
۱۳۹۹/۱۲/۱۰

به گزارش اداره روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، آیت‌الله رضا استادی رئیس کنگره بین‌المللی بزرگداشت سید مرتضی علم الهدی، در آیین رونمایی از آثار کنگره بین‌المللی سید مرتضی علم‌الهدی، احیای آثار و تحلیل شخصیت و اندیشه سید مرتضی علم الهدی به‌ویژه در مباحث تاریخی و ریشه‌شناسی را از اهداف این کنگره برشمرد.
وی ضمن تقدیر و تشکر از همه علما، بزرگان و نهادها افزود: مقام معظم رهبری مشوق برگزاری این کنگره بودند و راهنمایی‌ها و هدایت‌های ایشان سبب شد چنین کار فاخری تهیه و در اختیار عموم قرار بگیرد.
رئیس کنگره بین‌المللی بزرگداشت سید مرتضی علم الهدی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در تهیه آثار سید مرتضی بیان کرد: تهیه این آثار کار بسیار سنگینی بوده و تا زمانی که کسی در این کارها وارد نشود سختی آن را متوجه نمی‌شود.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه ۴۰ نفر در قم بیش از ۵ سال در تهیه آثار سید مرتضی علم الهدی زحمت کشیدند، تصریح کرد: کار بسیار سنگینی بود و از کسانی همکاری خواسته شد که سابقه کار و تحقیقات علمی را داشتند.
آیت‌الله استادی ادامه داد: بیش از صد کتاب و رساله در ۴۰ جلد جمع‌آوری و منتشر شد و حتی از خارج ایران، آثار این عالم بزرگ جمع‌آوری گردیده و بارها مورد بازبینی قرارگرفته است.
وی خاطرنشان کرد: برخی از مقالات پیش از انجام مقدمات برگزاری کنگره پیرامون سید مرتضی نوشته ‌شده که آن‌ها هم جمع‌آوری و در این مجموعه کتاب مقالات به چاپ رسیده است.

Add new comment:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید