همزمان با فرارسیدن نیمه شعبان ولادت حضرت مهدی(عج)؛

آثار بنیاد پژوهشهای اسلامی با محوریت حضرت مهدی(عج) معرفی شد

همزمان با فرارسیدن ایام فرخنده ولادت باسعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، به معرفی آثار خود با محوریت این امام همام پرداخته است.
۱۴۰۰/۰۱/۰۸

به گزارش اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، آثاری با عناوین «الامام المهدی فی القرآن و السنه»، «الامام المهدی فی احادیث امام رضا(ع)»، «بشائر الامام المنتظر فی کتاب و السنه و الاثر»، «فی رحاب الامام المهدی(عج)»، «مهدی موعود(عج)»، «امام مهدی(عج) در سخنان امام رضا(ع)»، «در انتظار امام مهدی(عج)»، «طبقات رواة احادیث المهدی(عج) بروایة اهل السنة» از جمله این کتاب‌هاست.

کتاب «14 اختر تابناک»، «غیبت والدوله و مقومات الغیبه» و «امام منتظر(عج)» از دیگر عناوین کتاب‌هایی است که با محوریت حضرت مهدی(عج) چاپ و منتشر شده است.

«الامام المهدی(عج) فی القرآن و السنه» اثر سعید ابومعاش است که نگارنده، آیات و روایات با موضوعیت امام مهدی(عج) را به ترتیب سوره‌های قرآن کریم جمع آوری کرده است. این کتاب به زبان عربی و در علم کلام تالیف شده است.

موضوع کتاب «الامام المهدی(عج) فی احادیث امام رضا(ع)»، تبیین احادیث حضرت امام رضا(ع) درباره امام زمان(عج) است که به زبان عربی در11 فصل تدوین شده و مشتمل بر بیش از50 حدیث است. سید محمدباقر موحد ابطحی نویسندگی این کتاب ازشمند را برعهده داشته است.

«بشائر الامام المنتظر فی کتاب و السنه و الاثر» و «فی رحاب الامام المهدی (عج)»، نیز عنوان آثاری است که به زبان عربی تالیف و به قلم عبدالکریم مبارک نگاشته شده، این کتاب‌ها در قطع وزیری و توسط بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی به زیور چاپ آراسته شده است.

کتاب «مهدی(عج) موعود» نوشته محمد حسن زبری که در7 نوبت، در قطع رقعی به چاپ رسیده، با محوریت و موضوع حضرت مهدی(عج) در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

اثر«14 اختر تابناک» نیز به بیان سیره و زندگانی‌ چهارده‌ معصوم‌(ع) پرداخته است که مولف این اثر احمد احمدی بیرجندی، سعی کرده در این مجموعه، عاشقان فضیلت و همه نوجوانان و جوانان حقیقت طلب را با زندگینامه پیامبر مکرم(ص) و پیشوایان راستین حق آشنا کند.

کتاب «امام مهدی(عج) در سخنان امام رضا(ع)» نوشته آیت الله سید محمدباقر موحد ابطحی با ترجمه حمید رضا شیخی در شمارگان 3 هزار نسخه منتشر شده که «نیاز ضروری به حجت»، «پنهان بودن ولایت»، «خبردادن کتاب‌های پیشین»، «وظایف مردم در زمان غیبت امام(عج)» و «ظهور قائم(عج)» و «رفتار و اخلاق قائم(عج)» و «ویژگی‌های زمان ظهور حضرت» از فصل‌های این کتاب است.

همچنین «طبقات رواة احادیث المهدی(عج) بروایة اهل السنة» نیز عنوان اثری است که به زبان‌ فارسی توسط عبدالکریم عبداللهی تالیف شده و ترجمه این کتاب (به زبان عربی) را دکتر امیرسلمانی رحیمی و ناصر نجفی برعهده داشتند.

Add new comment:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید