به همت بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی معرفی شد؛

پاسخگویی به پر تکرارترین پرسش‌ها درباره امام زمان(عج) در کتاب «دولت دیدار یار»

بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی همزمان با ولادت با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) کتاب «دولت دیدار یار» که به پاسخگویی پر تکرارترین سوالات در خصوص محبوب غایب از نظر می‌پردازد را معرفی می کند.
۱۴۰۰/۰۱/۰۹

به گزارش اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، در آخرالزمان آمدن مصلحی برای حاکمیت بخشیدن به دین خدا و عدالتی فراگیر و نابود کردن بنیان ستم، پیشینه‌ای طولانی تر از اسلام دارد اما در اسلام به ویژه تشیع، این باور از محدوده ذهن به دنیای واقعی آمده، تا به رهابخشی ایمان داشته باشیم که هم اکنون زنده است و چشم به راه رسیدن زمانی موعود است تا به او اجازه می‌دهد تا به اذن پروردگار به هدف بزرگش برسد؛
شرح تولد و دیده شدن آن حضرت از کودکی و غیبت امام زمان(عج) از مهم‌ترین مباحث اصلی این کتاب است.
«دولت دیدار یار» در یک مقدمه، 4 مقاله و خاتمه کوشیده است به پرتکرارترین پرسش‌ها درباره امام زمان(عج) و غیبت ایشان پاسخ دهد، پرسش‌هایی که نمی‌توان طرح آنها را به گروهی خاص همچون شیعیان یا اهل سنت نسبت داد و از سوی دیگر این اثر تلاش کرده تا با مراجعه به معتبرترین و اصیل ترین منابع پاسخ‌هایی را ارائه دهد که از سوی آگاهان به مسائل علم الهی با استدلال‌هایی قرآنی و عقلی ابراز شده است.
«ضرورت بحث درباره امام زمان(عج)، «نوید آمدن مصلح آخرالزمان(عج)»، «طریق اهل سنت»، «بهره‌گیری از امام زمان(عج)»،«امام مهدی(عج) دوازدهمین خلیفه پیامبراسلام(ص) در روایات اهل سنت»،« زیارت آل یاسین و توضیح کلمات کلیدی آن» و... برخی از عناوین موضوعات مقالاتی است که در این کتاب شرح داده شده است.
اثر پیش رو چهارمین عنوانی است که از سوی بنیاد پژوهشهای اسلامی در معرفی ابعادی از زندگانی و شخصیت حضرت امام مهدی (عج) به زیورطبع آراسته شده است. این اثر توسط محمد مهدی رکنی یزدی نگاشته شده و در قطع وزیری و شمارگان 1000 نسخه منتشر و ورانه بازار نشر شده است.

Add new comment:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید