مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی:

مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین هادی علیزاده خادم علمی امام رضا(ع) و فردی پرکار بود

مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی گفت: مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین هادی علیزاده پژوهشگر گروه فقه و اصول بنیاد، خادم علمی امام رضا(ع) بشمار می‌رفت و فردی بسیار پرکار بود.
۱۴۰۰/۰۱/۱۴

به گزارش اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی حجت الاسلام و المسلمین مهدی شریعتی تبار مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در حاشیه مراسم هفتمین روز درگذشت حجت‌الاسلام و المسلمین هادی علیزاده یزدی که در محل نمازخانه بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، عنوان کرد: شیخ هادی علیزاده یزدی یکی از پژوهشگران گروه فقه و اصول بنیاد بود که بیش از 30 سال در این مرکز مشغول پژوهش بود و در تحقیق و تصحیح آثار گرانسنگ فقه و اصولی مشارکت داشت.
وی به فعالیت‌های پژوهشی مرحوم علیزاده اشاره و ابراز کرد: احیا کتاب «منتهی المطلب» که به عنوان کتاب سال جمهوری اسلامی انتخاب شد و تحقیق و احیاء کتاب «دروس شرعیه» مرحوم شهید اول و «تکملة الدروس» از جمله فعالیت‌های این مرحوم است.
حجت الاسلام شریعتی تبار ادامه داد: همچنین ایشان در کتاب‌های «الموتلف من المختلف» و «کتاب القضا» مرحوم ملا علی کنی که در 5 جلد چاپ شد و همچنین در تحقیق کتاب «آیات الاحکام تفسیر التبیان» که آراء فقهی شیخ طوسی در این اثر جمع آوری شده مشارکت داشته است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: مرحوم علیزاده اخیرا کتاب «ذخیرة المعاد» مرحوم سبزواری از فقهای بزرگ قرن 11 را با همکاری سایر پژوهشگران تحقیق و تصحیح کرد که پایان جلد اول این اثر مصادف با پایان عمر ایشان بود.
این پژوهشگر افزود: مرحوم هادی علیزاده فرد پرکاری بود و همواره از وقت و زمان نهایت و حد اکثر استفاده را می‌کرد و اجازه نمی‌داد که وقتش به بطالت بگذرد؛ همچنین علاوه بر پرکاری، دقت نظر در استخراج مطالب در تصحیح کتاب از یگر ویژگی‌های علمی ایشان است.
وی در ادامه به ویژگی‌های بارز اخلاقی این مرحوم اشاره کرد و گفت: مرحوم علیزاده از نظر علمی فردی فاضل بود و کارش را به درستی انجام می‌داد، علاوه بر این از نظر اجتماعی فردی خوش اخلاق، متواضع و بسیار خوش برخورد بود و یکی از خصوصیات ایشان در جلسات و محافل این بود که غیبت کسی را نمی‌کرد و در بحث‌های سیاسی و اجتماعی نیز مقید بود حرف و سخنی که شائبه غیبت دارد مطرح نشود.
حجت الاسلام شریعتی تبار تصریح کرد: این پژوهشگر پرکار، بیش از 30 سال خدمت کرد و یکی از خادمان علمی امام رضا(ع) به شمار می‌رفت؛ او به درستی در مدت خدمات علمی خود در بنیاد به وظایفش عمل می‌کرد.
وی بیان کرد: امیدواریم رضایت و خوشنودی امام رضا(ع) و خدمات علمی ایشان که در حوزه علمیه مورد استفاده حوزویان و دانشگاهیان قرار می‌گیرد بدرقه راهش باشد.

Add new comment:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید