مدیر گروه اخلاق و تربیت اسلامی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد:

حمایت از تداوم تحقیقات تربیت اسلامی در رویداد «حتا»

مدیر گروه اخلاق و تربیت اسلامی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی از اجرای رویداد پژوهشی «حتا» با هدف شناسایی و حمایت از فعالیت‌ها و تحقیقات پژوهشگران در حوزه تربیت اسلامی در سال جاری خبر داد.
۱۴۰۰/۰۱/۱۶

داود حسن پور با اشاره به این خبر در گفت و گو با خبرنگار اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قد س رضوی، یکی از برنامه‌های پیش‌‌بینی‌شده گروه اخلاق و تربیت اسلامی بنیاد پژوهشهای اسلامی در سال جاری را "اجرای رویداد پژوهشی «حتا»"  دانست و گفت: در همین راستا از پژوهشگران و محققانی که در حوزه تربیت اسلامی ورود پیدا می‌کنند حمایت می‌شود تا پژوهشهای این حوزه استمرار یابد.
وی ابراز کرد: در نظر داریم طی فراخوانی از پژوهشگران و محققان دعوت به عمل آورده تا با عقد قراردادهای پژوهشی از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های مرتبط با موضوع تربیت اسلامی حمایت به عمل آید.
حسین پور تصریح کرد: کلان‌پروژه دیگری که در سال جاری پیش بینی شده است، «موسوعه (دانشنامه) تربیت اخلاقی کودک و نوجوان» است که با هدف تدوین و بررسی احادیث اخلاقی مرتبط با مسائل روز علوم تربیتی  برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.
وی همچنین خاطر نشان کرد: طراحی نظام تربیتی دانشگاه‌های آستان قدس رضوی و طراحی الگوی مدیریت مدارس اسلامی از دیگر اقدامات گروه اخلاق و تربیت اسلامی در سال جاری است که با همکاری سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی قابل اجراست.
مدیر گروه اخلاق و تربیت اسلامی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی افزود: با توجه به اینکه در پایان قرن 14 قرار داریم در صدد هستیم پژوهشی را با محوریت معرفی اندیشمندان معاصر حوزه اخلاق و تربیت اسلامی در قالب موسوعه و دایرة المعارف به چاپ برسانیم.
این پژوهشگر ادامه داد: گروه اخلاق و تربیت اسلامی در سال گذشته در سه قالب همایش‌ها و نشستها، طرح‌های پژوهشی و انتشار آثار و کتاب‌هایی در حوزه اخلاق و تربیت اسلامی فعالیت داشته است که در همین راستا نشست‌هایی را با موضوعات: «منزلت تربیت در منظومه انقلاب اسلامی»، «مسائل تربیت دینی در دوران پسا کرونا» و «سیره تربیتی و سلوک اخلاقی عالمان خراسان» برگزار کرده است.
وی محور دیگر فعالیت‌های این گروه را اجرای طرح‌های پژوهشی با توجه به نیازهای تربیتی و مسائل آستان قدس رضوی در حوزه تعلیم و تربیت و اخلاق دانست و گفت: از جمله این طرح‌ها شناسایی معیارهای ارزشیابی محصولات فرهنگی برای کودکان است که در سال گذشته در قالب کتاب آماده و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.

Add new comment:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید