مدیر گروه مطالعات قرآن بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد: 

انتشار ۳ جلد ديگر از «المعجم فی فقه لغة القرآن و سربلاغته» تا پايان سال جاری

مدیر گروه مطالعات قرآن بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی از انتشار جلدهای 43،42 و 44 کتاب «المعجم فی فقه لغة القرآن و سرّ بلاغته » در سال جاری خبر داد.
۱۴۰۰/۰۱/۱۸

به گزارش اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی،  حجت الاسلام  محمدحسن مومن‌زاده، مدیر گروه مطالعات قرآن بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی اظهار کرد: تا كنون 41 جلد از اين اثر ارزشمند منتشر شده است كه پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری ۳ جلد ديگر از اين مجموعه منتشر و به بازار كتاب عرضه شود.
وی در ادامه با اشاره به موضوع اين اثر افزود: «المعجم فی فقه لغة القرآن و سر بلاغته» دايرة‌المعارف بزرگ قرآنی است كه در زمينه علوم قرآنی با موضوعاتی چون لغت، بلاغت، معانی، اعراب و معارف كلامی، فقهی، عرفانی، فلسفی و اعجاز قرآن به چاپ رسیده است.
 حجت الاسلام مومن زاده به برگزيده شدن اين اثر در مجامع علمی كشور ياد كرد وگفت: اين اثر تاكنون موفقيت‌های بسياری را در مجامع علمی كشور كسب كرده كه كسب عناوين كتاب سال جمهوری اسلامی ايران، كتاب برگزيده حوزه و كتاب برتر قرآنی از آن جمله است. 
وی با بیان اینکه در سال گذشته توانستیم جلدهای 40،39 و 41 را در راستای تحقق شعار جهش تولید به مرحله نهایی برسانیم، گفت: علیرغم شیوع بیماری کرونا و دورکاری برخی از پژوهشگران، خوشبختانه توانستیم با همکاری گروهی 13 نفره از پژوهشگران، در سال گذشته سه جلد از این کتاب را به چاپ برسانیم.
یکی دیگر از کارهای فاخر گروه مطالعات قرآن بنیاد پژوهشهای اسلامی، انتشار کتاب «نصوص فی علوم القرآن» است که تا کنون 12 جلد از آن منتشر شده و در سال جاری نیز جلد 13 این کتاب به چاپ خواهد رسید.
وی افزود: در این کتاب که بر اساس مباحث و موضوعات علوم قرآنی شکل گرفته، آثاری با موضوعات علوم قرآنی از قبیل وحی و کیفیت آن، نزول قرآن، جمع قرآن و... از حدود ۵۰۰منبع جمع‌آوری شده و به ترتیب زمان حیات مؤلفان آثار، تنظیم و تحت عنوان کتاب«نصوص فی علوم القرآن» منتشر شده است.
این پژوهشگر تصریح کرد: امیدواریم در سال جاری که با شعار تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نام گذاری شده است، موانع تولید بر طرف شود و شاهد افزایش و پیشرفت هر چه بیشتر پژوهشها باشیم.

Add new comment:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید