رونمایی از کتاب «با زائران کوی رضا(ع)» در رواق کتاب

«با زائران کوی رضا(ع)» عنوان کتابی است که به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی، طی مراسمی در رواق کتاب رونمایی و خوانش شد.
۱۴۰۰/۰۳/۳۱

به گزارش روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، امیر سلمانی رحیمی، نویسنده این کتاب، در این آئین که در صحن قدس حرم مطهر رضوی(رواق کتاب) برگزار شد، عنوان کرد: سئوالات و شبهات زیادی طی این سال‌ها در موضوع زیارت ذهن زائران حرم امام رضا(ع) را درگیر کرده است. در کتاب «با زائران کوی رضا(ع)» پاسخ چند پرسش پیرامون امام هشتم(ع)، زیارت و حرم را می‌توان دریافت.
شیعه و پیرو ولایت، امام(ع) را در جایگاهی والا می‌بیند که فرمانبری از وی برایش آسان است. با این همه پرسش‌هایی دارد که یافتن پاسخ آن‌ها حق اوست. پرسش‌هایی که از اشراف ناکافی به همه حکمت‌های رفتاری معصوم ناشی می‌شود.
وی ابراز کرد: این اثر کوشیده است پرسش‌هایی از این دست را مطرح کند و با تکیه بر منابع معتبر پاسخ گوید، تا زائر کوی دوست، زیارتی عارفانه را تجربه کرده و از پاداش آن بهره‌مند شود؛ در فصل ابتدایی این کتاب، نویسندگان به دو پرسش مهم درباره قبول ولایتعهدی از جانب حضرت رضا(ع) و خوردن میوه مسموم و شهادت ایشان پاسخ داده‌اند.
رحیمی خاطر نشان کرد: در بخش بعدی این کتاب موضوعات و شبهات وارد شده در خصوص زیارت اهل قبور، تبرک جستن، توسل به پیامبر(ص) و امامان معصوم(ع) و شفاعت در پیشگاه خدا با اسناد قرآنی، سنت و سیره پیامبر مکرم اسلام(ص) و اصحاب خاص ایشان پاسخ داده شده است.
وی افزود: در قسمت پایانی پرسش‌هایی پیرامون ساخت و توسعه مستمر حرم، فایده ساخت بنا بر مقبره بزرگان و... آورده شده که به خوبی نویسندگان کتاب به این پرسش‌ها پاسخ داده‌اند.
گفتنی است؛ این کتاب توسط دکتر امیر سلمانی رحیمی، دکتر مرتضی انفرادی و محمدعلی چنارانی در گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی به رشته تحریر درآمده و اولین چاپ خود را در قطع رقعی و به شمارگان هزار نسخه پشت سرگذاشته است.

Add new comment:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید