به همت بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی تجدید چاپ شد؛

روشهایی برای تنظیم دخل و خرج زندگی در روایات معصومین(ع) در «پیمانه زندگی»

«پیمانه زندگی» عنوان کتابی است که به روشهایی برای تنظیم دخل و خرج زندگی در روایات معصومین(ع) می‌پردازد؛ این اثر به تازگی به دلیل استقبال مخاطبان برای دومین بار تجدید چاپ شده است.
۱۴۰۰/۰۶/۲۸

به گزارش اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، کتاب پیمانه زندگی با بهره‌گیری از آموزه‌های معصومین (ع)، آسیب‌های استفاده نادرست و نیز راه‌های بهره‌مندی درست را در قالبی کوتاه و جذاب بیان کرده است تا به خواننده در مصرف درست نعمت‌های الهی یاری رساند.
«پیمانه زندگی» نمونه‌ای از این تابلوهایی آرام بخش است که هم آسیب را نمایانده و هم هشدارها را ارائه داده است تا مسافران زندگی را در پیمودن این مسیر پر از خطر کمک نماید و در پرتو احادیث نورانی معصومین(ع) آنان را به سعادت و سلامت برساند.
این اثر در دو بخش به آسیب‌شناسی مصرف و راهکارهای مصرف می‌پردازد و مفهوم اسراف، نکوهش اسراف، آثار اسراف، اصلاح نگرش‌ها، اصلاح اصول رفتار در خانواده و ادارات و سازمان‌ها و اصلاح شاخص‌ها از دیگر مباحثی است که در این کتاب شرح داده شده است.
در بخشی از این کتاب با عنوان «اصلاح نگرش‌ها» آمده است: اصلی‌ترین عامل در تصمیم‌گیری صحیح و رفتار شایسته اصلاح نگرش‌هاست. اگر بدانیم مالک حقیقی خداست، در آمدها به درستی مصرف می‌شود، احساس مسئولیت در همگان ایجاد می‌گردد و کسی فریب تبلیغات گول زننده را نمی‌خورد و...
کتاب «پیمانه زندگی» نوشته علی تیموری است که در قطع رقعی و شمارگان 400 نسخه تجدید چاپ شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

Add new comment:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید