به همت بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی؛

دهمین پیش‌نشست «کنفرانس بین المللی الهیّات عملی» برگزار می‌شود

به همت بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی دهمین پیش‌نشست «کنفرانس بین المللی الهیّات عملی» برگزار می‌شود.
۱۴۰۰/۱۱/۰۳

به گزارش روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، این پیش‌نشست چهارشنبه 6 بهمن ماه در دو نوبت صبح و عصر از ساعت 8 تا ساعت 16:30 در تالار شیخ طبرسی و شیخ طوسی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

مراسم افتتاحیه این نشست با پخش سرود ملی و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شده و پس از گزارش دبیر علمی کنفرانس الهیات عملی، از بیانات دکتر احد فرامرز قراملکی؛ رئیس بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی بهره‌مند خواهیم شد.

این پیشنشست در چهار پنل تدارک دیده شده است که پنل اول با عنوان «الهیات عملی؛ ظرفیت‌های علم کلام» با حضور و سخنرانی حوران اکبرزاده، محمد سعیدی مهر و سیدعلی طالقانی با موضوعات «الهیات عملی و شاکله»، «الهیات عملی و کلام» و «درآمدی بر الهیات عملی امامیه» از ساعت 9:30 تا 11 در تالار شیخ طبرسی برگزار می‌شود.

امیرعباس علی زمانی، رسول رسولی‌پور و حمیدرضا نمازی نیز از سخنرانان پنل دوم با عنوان «الهیات عملی و مسائل معاصر» هستند که به تبیین موضوعاتی همچون «الهیات به مثابه درمان»، «الهیات عملی و دین شهری» و «گفتگوی فلسفه دین و فلسفه پزشکی» می‌پردازند. این نشست تخصصی نیز از ساعت 9:30 تا 11 در تالار شیخ طوسی تدارک دیده شده است.

در نشست عصر نیز دو پنل به صورت همزمان از ساعت 14:30 تا 16:30 با موضوعات «الهیات عملی؛ ظرفیت‌های فلسفه اسلامی» و« الهیات عملی؛ ظرفیت‌ها و چالش‌ها» با حضور و سخنرانی، محسن جوادی، حسین هوشنگی، سعیده فخار، جهانگیر مسعودی، جعفر مروارید و رضا اکبری پیش‌بینی شده است.

«الهیات عملی بر بنیاد نظریه اعتباریات»، «غلبه انسان‌شناسی عملی در عصر مدرن و ضرورت الهیات عملی»، «ظرفیت‌های مشاوره فلسفی در حیطه الهیات عملی»، «الهیات عملی و آسیب‌شناسی دینی»، «الهیات زیارت» و «بازتعریف آموزش‌های الهیاتی در دروس دانشگاهی» از موضوعات پنل‌های سوم و چهارم این نشست است.

Add new comment:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید