نخستین پیش‌نشست دومین همایش بین‌المللی «امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان» برگزار می‌شود

با همکاری بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، همزمان با ایام دهه کرامت، نخستین پیش‌نشست دومین همایش بین‌المللی «امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان» برگزار می‌شود.
۱۴۰۱/۰۳/۱۸

به گزارش روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، این مراسم پنجشنبه 19 خردادماه با حضور نمایندگان ادیان و مذاهب در دو نوبت صبح و عصر از ساعت 8 تا 12 در محل تالار شیخ طوسی بنیاد پژوهشهای اسلامی و 17 تا 19:30 در تالار قدس کتابخانه مرکزی حرم مطهر رضوی تدارک دیده شده است.

مراسم افتتاحیه این همایش از ساعت 8 تا 9:30 به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر بی‌آزار شیرازی و با حضور دکتر احد فرامرزقراملکی؛ مدیرعامل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، سخنرانی آیت‌الله دکتر محمدهادی عبدخدایی و دکتر احمد قیس تدارک دیده شده است.

همچنین سه نشست علمی موازی از ساعت 10 تا 12 با موضوعات: بازخوانی تجربه چهل ساله انقلاب اسلامی در زمینه گفتگوی ادیان؛ در پرتو تحلیل اندیشه‌های امامین انقلاب، اخلاق و روش‌شناسی گفتگوی ادیان و گفتگوی ادیان در سیره رضوی برگزار می‌شود.

بایسته‌ها و الزامات گفتگوی ادیان، گفتگوهای بینادینی جمهوری اسلامی ایران؛ دستاوردها و آسیب‌ها، جایگاه و خاستگاه مسیحیت و اسلام و تاثیر آن در گفتگوی ادیان، پارادوکسهای گفتگوی ادیان و اخلاق، روش‌شناسی گفتگوی ادیان؛ بنیان‌ها و شالوده‌های معرفتی، گفتگو و تعامل ادیان به مثابه همسفری دوستان، امام رضا(ع) و گفتگوی وحدت‌گرایانه، مشترکات ادیان؛ مبنا یا مانع گفتگو؟ و هنر و گفتگوی ادیان از موضوعاتی است که در این سه نشست علمی تحلیل و بررسی می‌شود.

اختتامیه این همایش نیز با حضور کشیش ادی دانیال؛ نماینده کلیسای شرق آشوری، شرف الدین مولوی جامی الاحمدی؛ امام جمعه اهل سنت تربت جام، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سید سعیدرضا عامل؛ دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و... در تالار قدس حرم مطهر رضوی از ساعت 18 تا 20 برگزار می‌شود.

Add new comment:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید