به همت بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی؛

سلسله درس‌های منطق شفا(کتاب جدل) در حال برگزاری است

به همت بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، سلسله درس‌های منطق شفا(کتاب جدل) در حال برگزاری است.
۱۴۰۱/۰۴/۰۸

به گزارش روابط‌عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، حسین لطیفی؛ سرپرست معاونت پژوهش و برنامه‌ریزی بنیاد در این خصوص ابراز کرد: این سلسله درس‌ها از هفتم تیرماه با حضور و تدریس استاد محمدحسین حشمت‌پور (ویژه ایام تابستان) همه روزه به جز روزهای تعطیل در محل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در حال برگزاری است.

وی به معرفی استاد حشمت پور پرداخت و عنوان کرد: این استاد یکی از اساتید مبرز در حوزه علوم اسلامی به ویژه در مباحث علوم عقلی است. اکثر آثار علوم عقلی توسط ایشان تدریس شده که سلسله دروس این استاد در سایت فقاهت به صورت کامل موجود است.

لطیفی خاطر نشان کرد: این استاد محترم در رابطه با کتاب جدل شفا تا کنون تدریس نداشته‌اند و آن طور که برآورد شده هیچ شخصی هم در رابطه با این کتاب نه تدریسی داشته، نه حاشیه و شرح و نه حتی ترجمه‌ای داشته است.

وی ادامه داد: از همین‌رو تصمیم گرفته شد که کتاب جدل را در سلسله دروسی تدریس کنیم بر همین مبنا از استاد دعوت به عمل آمد و نخستین دوره از این کلاس‌ها سه‌شنبه 7 تیرماه برگزار شد.

سرپرست معاونت پژوهش و برنامه‌ریزی بنیاد افزود: این دوره‌ها همه‌روزه یک ساعت و نیم با حضور اساتید منطق حوزه علمیه برگزار می‌شود و تا پایان تابستان سال جاری ادامه خواهد داشت. البته شرکت در این کلاس بلامانع است و تمامی علاقه‌مندان به مباحث منطقی می‌توانند در این دوره‌ها  شرکت کنند.

وی بیان کرد: قرار است این سلسله دروس ضبط شود و در آینده‌ای نزدیک پیاده‌سازی و توسط بنیاد پژوهشهای اسلامی در قالب کتابی به چاپ برسد.

Add new comment:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید